Jei tik pradeda domėtis darbais su medžiu ir norėtumėte ką nors sukonstruoti savo rankomis, jau tikriausiai žinote, jog jums bus reikalingi specialūs įrankiai. Vien plikomis rankomis tikrai nieko nepadarysite. Baldų gamyba reikalauja įvairių elektrinių ir rankinių įrankių. Jei norėtumėte viską susipirkti iš karto, jums reikėtų tikrai daug pinigų ir vietos, tačiau tai nebūtų pats geriausias sprendimas. Paprastiems projektams jums tikrai nereikės visos plačios įrankių gamos, pakaks ir pačių esminių įrankių.
Jei ruošiatės užsiimti baldų gamyba, jums būtinai reikės pjūklų. Mediena kurią įsigysite toli gražu ne visada bus tokio dydžio, kokio jums reikia, todėl ją pastoviai teks pjaustyti. Kokie yra pagrindiniai pjūklai, kurių reikėtų? Viskas priklauso nuo to, kokio tipo baldus gaminsite. Jums tikrai pravers rankinis diskinis pjūklas – tai labai patogus ir greitas būdas supjaustyti lentas. Tiesa, jis ne pats tiksliausias. Jei norite visiško mobilumo, rinkitės akumuliatorinį diskinį pjūklą. Žinoma, akumuliatorinis įrankis kaip taisyklė kainuos brangiau. Ypatingai tiksliam lentų pjaustymui jums bus reikalingos skersinio pjovimo staklės, tačiau įsigyti padorias stakles prireiks bent 500 eurų, todėl toks variantas pradžiai gal ir neatrodo labai patraukliai. Dar būtų reikalingas ir tiesinis pjūklas su liniuote, leisiantis pjaustyti lentas išilgai. Jei žadate gaminti baldus iš nestandartinių detalių, medienos pjaustymui jums gali prireikti ir siaurapjūklio. Galiausiai – jei neketinate tuo užsiimti rimtai ir tik norite pabandyti, jums pakaks ir paprasčiausio rankinio pjūklelio.
Supjaustytas lentas taip pat reikės ir apdirbti. Tam jums gali reikėti obliaus arba obliavimo staklių. Su rankiniu obliumi užtruksite ilgiau ir ne visada pasieksite tobulą tikslumą, tačiau jis kainuoja kur kas pigiau nei staklės. Nuobliuotas lentas taip pat reikės ir šlifuoti – tam geriausias ir universaliausias įrankis yra ekscentrinis šlifuoklis. Vėlgi, turite pasirinkimą tarp elektrinio ir akumuliatorinio įrankio.
Baldų gamyba reikalauja ir didelio tikslumo, todėl nepamirškite pasirūpinti kokybiškais matuokliais, kampainiais, pieštukais ir t.t.
Visų šių dalykų jums pakaks tam, jog paruoštumėte baldų detales, iš kurių ir konstruosite savo gaminį. Žinoma, medieną dar reikės nulakuoti arba nudažyti, tačiau tai jau atskira kalba. Iš atskirų dalių sumontuoti baldą jums pagelbės įvairūs įrankiai, o vienas iš jų – gręžtuvas. Be gero gręžtuvo dirbti su medžiu bus tikrai sudėtinga, todėl šioje vietoje pinigų negailėkite. Taip pat jums gali reikėti ir plaktuko bei atsuktuvų.