Sukurti vientisą, stilingą ir, svarbiausia, patogų vartotojui interjerą, yra vienas didžiausių iššūkių, su kuriuo susidoroti patalpų savininkai kartais mėgina patys, o kartais nieko nelaukę patiki šią užduotį specialistams. Pastarieji, dirbę su skirtingo išplanavimo ir įvairios paskirties patalpomis, sprendimą rasti geba greitai ir efektyviai, tačiau bet kokiu atveju patalpų šeimininko nuomonė yra labai svarbi. O ypač, kai reikia rinktis dekoro elementus, pavyzdžiui, šviestuvus, kuriuos įsigyti savininkai neretai nusprendžia savarankiškai. Nors šviestuvai Vilniuje tikrai nėra reta prekė ir pačių įvairiausių modelių galima įsigyti daugelyje parduotuvių, tačiau kartais tai padaryti labai sunku, todėl pravartu šį tą žinoti apie jų dizainą ir derinimo subtilybes.
Masyvūs, blizgūs šviestuvai
Masyvūs, itin dideli šviestuvai ar net sietynai, pirmiausia, užima labai daug erdvės, todėl renkantis tokį variantą reikėtų pagalvoti, ar patalpos nėra per mažos. Priešingu atveju kambarys atrodytų netvarkingai, o neatsiskleistų net ir paties brangiausio šviestuvo grožis. Masyvesni šviestuvai dera erdviose patalpose, kuriose vyrauja klasikinis, prabangus interjeras. Jei šviestuvas blizgus, puoštas stikliukais ar karoliukais, šių elementų reikėtų vengti kalbant apie baldus, užuolaidas ar kitas interjero detales. Per didelis blizgesys apsunkins patalpas, jos praras estetinį vaizdą. Pasirinkus masyvų šviestuvą reikėtų laikytis minimalizmo, rinktis kuo neutralesnių spalvų baldus ir kitus kambario elementus.
Kompaktiški, nedideli šviestuvai
Nedideli, šiuolaikiški šviestuvai Vilniuje yra ypač populiarus sprendimas. Jį renkasi vis dažniau į lofto tipo būstus kraustytis nusprendusieji. Modernaus dizaino šviestuvai puikiai dera tiek erdviose, tiek ir mažesnėse patalpose. Paprastai juos derinama skandinaviško interjero kambariuose. Tokie šviestuvai dažniausiai pasižymi griežtomis formomis, būna kvadratiniai ar stačiakampiai. Gali būti tiek pakabinami, tiek montuojami. Pakabinami šviestuvai neretai tvirtinami gana žemai, nuo lubų siekia kone kambario vidurį. Tokio dizaino šviestuvus populiaru kabinti svetainėje, valgomajame, virtuvėje. Greta jau minėtų griežtų formų pasitaiko ir apvalių, ritinį primenančių sprendimų. Paprastai tokie šviestuvai būna baltos, kreminės, pilkos spalvos. Nepaprastai gerai dera kambariuose, kurių interjeras taip pat šviesus, panašių spalvų sienos. Tiesa, mėgstama kurti ir kontrastą, patalpas apstatyti tamsesniais baldais. Tokiu atveju pabrėžiamas interjero išskirtinumas, originalumas.
Svarbu – pati pradžia
Net jei esate nusprendę, kokio dizaino šviestuvo norėtumėte, neskubėkite jo pikrti. Pirmiausia vertėtų įsirengti patalpas, įsigyti baldus ir tik tuomet kabinti apšvietimo sistemą. Gali būti, kad pasirinktas dizainas visiškai netiks, o rasti naują šviestuvą kur kas paprasčiau nei keisti visą interjerą. Todėl pati pradžia ir yra svarbiausia. Jei viskas atliekama neskubant, žingsnis po žingsnio interjero klaidų bus išvengta, tiek šviestuvai, tiek kiti dekoro elementai derės tarpusavyje ir namuose ar kitose patalpose kurs jaukumo, estetikos įvaizdį.