Bet kuris žiedas gali tapti vestuvių žiedu, jeigu tik pora taip nuspręs. Šiuolaikiniame pasaulyje galioja vis mažiau taisyklių ir kuriamos naujos tradicijos, todėl neverta bijoti rizikuoti.
Daugumos žmonių požiūriu, vestuviniai ziedai turi atspindėti sutuoktinių santykius ir atmosferą esant kartu. Taigi, kuo tradiciškesnis ir paprastesnis žiedas, tuo labiau tikėtina, jog pora susituokė dėl reikalo, dėl patogumo, dėl įvairiausių kitų priežasčių, tik ne dėl meilės. Tai, žinoma, negalioja praeito amžiaus poroms, kurių laikais žiedų pasirinkimas buvo kuklesnis ir visi labai tikėjo tradicijų idėja, o ir gauti kitokius žiedus nebuvo taip lengva. Tačiau šiais laikais, kuo įdomesni žiedai, tuo labiau tikima, jog santuoka geriau pasisekusi.
Ne gana to, meilės stiprumo įrodymą jau nuo senų laikų iki šių persekioja metalo, iš kurio pagaminti žiedai, idėja. Kuo tvirtesnis metalas, tuo ir meilė tvirtesnė. Ar galėtumėte tuo patikėti? O kas tuo atveju, jeigu jums nepatinka aukso spalva, tačiau tikite jo tvirtumu? Reikėtų rinktis baltąjį auksą? Kad ir koks bus jūsų sprendimas, neverta dėl to per daug jaudintis – mažai yra žinančių, koks konkretus metalas kaip atrodo. Deimantai ant vestuvinių žiedų nuo pat 15-to amžiaus simbolizuoja amžinybę. Todėl yra labai populiaru jais puošti ne tik sužadėtuvių, bet ir vestuvinius žiedus. Kiti brangakmeniai taip pat turi savas reikšmes, tačiau jos nėra konkrečiai įvardijamos.
Vieniems tradicijos ir žiedų dizaino perteikiamos žinutės reiškia daug, o kiti renkasi tiesiog pagal tai, jiems asmeniškai atrodo artima ir gražu – susikuria savo simbolikas ir prasmes. Būtent todėl nebūtina perlenkti lazdos ieškant vien teigiamas prasmes turinčius žiedus – galbūt Europoje jie reikš vieną dalyką, o kitur visai kitą. Juk ne veltui egzistuoja skirtingos kultūros ir įpročiai – netgi sužadėtuvių ir vestuvių žiedų dėvėjimas ant skirtingų rankų ar pirštų tai idealiausiai pabrėžia.
Vestuvinių žiedų išvaizda daug ką pasako ir apie sutuoktinių skonį, požiūrį į papuošalų madą.